Blog
roving reporter
garda
garda Jestem jednym z nas
3 obserwujących 587 notek 50488 odsłon
garda, 26 marca 2017 r.

Były żołnierz, absolwent cybernetyki WAT o partyjnym wojsku Macierewicza

image


Sytuację w Wojsku Polskim omawia były żołnierz, w 1995 ukończył studia na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_%C5%81ukasiewicz_%28dyplomata%29


" Antoni Macierewicz pozostawi po sobie zmiany, których efekty będą w Wojsku Polskim dotkliwe przez długi czas i zmienią oblicze sił zbrojnych. Na gorsze.

Podłością obecnego stanu jest to, że przyzwoitych ludzi - o wielkim dorobku zawodowym, służących Polsce swoimi życiorysami, wiedzą i doświadczeniem - postawiono przed koniecznością bronienia się środkami politycznymi przed politycznym atakiem na ich życiorysy.

Upolitycznienie armii osiągnęło swój szczyt… czy raczej dno, bo to dramatycznie obniża jakość życia publicznego i miejsce wojska w państwie.

Zmiany wprowadzane dzisiaj określą charakter armii i obniżą jej nowoczesne zdolności na wiele lat. Sposób i tempo ich wprowadzenia, niekompetencja, niezgodność ze standardami europejskimi, widoczne publicznie pognębienie autorytetów wojskowych, każe opinii publicznej myśleć, że stan Wojska Polskiego jest taki, jak stan przestrzegania polskiej konstytucji.

Zamieszanie systemowe połączone z czystkami kadrowymi jest przepisem na narodową i historyczną klęskę, a nie świadectwem chęci unowocześniania armii "


http://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/macierewicz-buduje-armie-wyborcow-pis,89,174526 marca 2017 r.
Autor: garda
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie jestem członkiem żadnej zorganizowanej partii politycznej.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Tagi

Tematy w dziale